W przeciwieństwie do garderoby damskiej, garderoba męska jest znacznie bardziej konserwatywna i w mniejszym stopniu podlega wpływom trendów mody. Z tego powodu każdy element powinien być wybierany ze szczególną uwagą i starannością, dotyczy to zarówno rzeczy, jak i akcesoriów.
Funkcje męskich pasków
Dziś porozmawiamy o paskach, które pełnią wiele funkcji w męskiej garderobie. Oprócz walorów estetycznych mają one za zadanie mocować spodnie, łączyć górę i dół, harmonizować proporcje ciała, nadawać wizerunkowi niezbędną spójność i dodawać mu indywidualności.
Jak dobrać rozmiar?
Warto wspomnieć, jak ważne jest, aby spodnie lub dżinsy miały odpowiedni rozmiar i dobrze na nas pasowały. W końcu to ubrania są podstawowym elementem stylizacji, a akcesoria, przy całym ich potencjale, stanowią elementy uzupełniające.
Paski do spodni męskie z tego sklepu są zwykle dobierane pod spodnie (dżinsy) i buty, a nie odwrotnie. Ogólnie rzecz biorąc, wielkość akcesorium jest określana na podstawie kilku parametrów. Pierwszy z nich to rozmiar podany na produkcie – jest to główny punkt odniesienia. Pozostałe dwa parametry to szerokość i całkowita długość paska.
Pasek męski i buty
W przypadku garderoby męskiej paski są ściśle dopasowane do butów. Na przykład, jeśli nosisz czarne buty, pasek również powinien być czarny. Zasada ta dotyczy również innych kolorów i ważne jest, aby ich odcień również był dopasowany. Jeśli na pierwszy rzut oka to zalecenie wydaje się przesadzone, wystarczy ocenić wygląd osoby, która postanowiła postąpić wbrew ustalonej regule. Można odnieść wrażenie, że bardzo się spieszył, a nawet ubierał się po ciemku. To samo dotyczy materiału, z którego wykonane są buty. Zamsz, nubuk, skóra tekstylna lub garbowana – pasek musi do nich pasować.